Opinie o polityce nowego prezydenta USA warszawskich liberałów i globalistów

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Ten artykuł jest specjalnie dla Karola, który chce wypowiadać się na pierwszej stronie. Mogę go nawet przykleić w tym miejscu na dłużej, żeby więcej ludzi mogło się z tymi poglądami zapoznać.

# karol 2017-01-22 06:19

Hurra, Villain Bane powraca, oto co powiedział mieszkańcom Gotham City, nazywanym przez Liberałów Washington D.C.: Bane said on the steps of Gotham's Blackgate Prison: "We take Gotham from the corrupt! The rich! The oppressors of generations who have kept you down with myths of opportunity. And we give it to you, the people."
Dzizas. Donald, znajdź sobie lepszego 'speech writer-a'. Stać cię na to.

# karol 2017-01-22 06:32

żeby zachować balans, tym razem dobry fragment przemówienia Donka: "rozwijaliśmy obcy przemysł kosztem naszego, wspieraliśmy finansowo armie innych państw, doprowadzając, co stwierdzam z żalem, do osłabienia naszych sił zbrojnych – stwierdził. – Zajmowaliśmy się ochroną granic innych państw, zapominając o własnej. Wydawaliśmy biliony dolarów na zagraniczne inwestycje, a infrastruktura przemysłowa Ameryki zaczęła się kruszyć i rozpadać."

Jaki interes ma Ameryka, by chronić granice bogatych Niemiec (jedyny kraj na Zachodzie z nadwyżką budżetową w 2016!!!). Albo zalewającej telewizorami i komputerami Korei Południowej?

# kot prezesa 2017-01-24 09:51

Ameryka już kiedyś prowadziła politykę izolacjonizmu co skończyło się II wojną światową. Dopiero atak na Pearl Harbor otrzeźwił izolacjonistów. A Trump jak na rasowego lewaka przystało natychmiast wziął się za walkę z wolnym handlem i zbiera za to pochwały od Berniego Sandersa.

# karol 2017-01-25 13:21

korporacje Blue chips nie pozwolą na zbyt duży 'border tax'. A na pierwszy ogień pójdzie tax na importowaną ropę. Spowoduje to przejściowy wzrost cen 'at the pump', ale długoterminowo spowoduje to wzrost wydobycia ropy amerykańskiej i radykalny spadek cen. Może to doprowadzić do nieobliczalnych turbulencji na świecie. np. rewolucji w bogatych krajach arabskich, bankructwa Meksyku, czy Nigerii. Tak czy inaczej ropa odejdzie do lamusa, jako nośnik energii i paliwo do pojazdów.

# karol 2017-01-25 15:13

właściciel bloga, wyraził zaniepokojenie, połączeniem Obamy z PDT. Poza tym, tańcząca Lady Liberty jest śmieszna, a budowniczy (murów) PDT nie. Hm. No trudno nie przyznać racji znanemu krakowskiemu szachiście, że mój wpis nie jest we właściwym miejscu.
O dalszym postępie w budowie muru, negocjacjach z Sioux-ami będę pisał tylko na poważnie. Nie wiem tylko czy będę w stanie.

Komentarze   

kot prezesa
0 # kot prezesa 2017-01-27 09:08
Ruch antyglobalistyc zny skupia anarchistów, zielonych i socjalistów czyli krótko mówiąc lewaków. Oni nie mogą znieść tego, że to dzięki globalizacji, a nie protekcjonizmow i, miliony ludzi na świecie wyrwały się w z biedy. W Chinach 40 lat temu ponad 80% ludzi żyło za dolara dziennie i dopiero liberalne reformy to zmieniły. Dzięki wolnemu handlowi i zagranicznemu kapitałowi procent Chińczyków żyjących w skrajnej nędzy zmalał kilkakrotnie w ciągu jednego pokolenia. I podobnie w Indiach i innych krajach tzw. rozwijających się. A protekcjonizm był już przerabiany przed wojną. Smoot-Hawley Tariff Act doprowadził do wojny handlowej i ogromnego wzrostu bezrobocia i w USA i w Europie. Wojna handlowa jest zawsze przegrana dla wszystkich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Gala
0 # Gala 2017-01-27 14:35
O czym Ty mówisz?! Czy Ty naprawdę słyszysz siebie? Anarchiści, zieloni i socjaliści chcą globalizacji, skąd wziąłeś te bzdury?. A Amerykanie (Amerykanie, bo to ich większość głosowała na Trumpa) mają dość popierania krajów, które nienawidzą Stanów Zjednoczonych. Dlatego AMERICA FIRST! USA ma niekorzystne dla siebie kontrakty handlowe i dlatego należy je zlikwidować. To nie Trump zmienia, Trump spełnia obietnice dane wyborcom i słucha swoich wyborców. Capish?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Gala
0 # Gala 2017-01-27 14:41
I jeszcze jedno - miliony ludzi na świecie wyrwały się z biedy, a Amerykanie toną w długach i ich jakość życia jest coraz gorsza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kot prezesa
0 # kot prezesa 2017-01-27 16:06
Przecież sam Trump ciągle chwali Putina, który prowadzi kampanię nienawiści wobec USA. W reżimowych ruskich mediach na okrągło leci antyamerykańska propaganda. Co nawiasem mówiąc nie przeszkadza czołowym ruskim urzędnikom kupować domy na Florydzie. Globalizacja to m.in. wolny handel, a temu sprzeciwiają się lewacy jak np. Sanders. A w jaki sposób protekcjonizm polepszy jakość życia Amerykanów? Tylko pogorszy. Jak Trump wprowadzi wysokie cła na import to Amerykanie będą więcej płacić za chińską elektronikę i niemieckie samochody. Podatek zawsze płaci konsument. I to samo jest zresztą z pisowskim podatkiem bankowym, który płacą nie banki tylko ich klienci. Tak na marginesie "America first" to stary slogan amerykańskich zwolenników Hitlera, którzy lobbowali za izolacjonizmem i oskarżali Żydów, że pchają Amerykę do wojny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Gala
0 # Gala 2017-01-27 16:48
Daruj sobie tę indoktrynację. Zacznij posługiwać się wiarygodnymi źródłami informacji.
Osobiście wolę amerykańskie produkty, np. samochody. A mam coś tu do powiedzenia - mam na codzień do czynienia z różnymi markami samochodów i mój wybór jest jeden - amerykańskie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Dodatkowe informacje