Druga kampania Magnusa Carlsena dla firmy G-Star

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Na podstawie www.g-star.com

Magnus1

Magnus Carlsen wraca do G-Star w nowej kampanii, ponownie reprezentując młodych szachistów. Znany z swego pewnego i nieprzewidywalnego stylu, uosabia ducha niekonwencjonalnego myślenia.

Magnus2

Magnus Carlsen jest mistrzem świata i pierwszym na liście rankingowej FIDE. Jako cudowne dziecko został arcymistrzem w wieku lat 13. W styczniu tego roku pobił legendarny rankingow rekord Kasparowa 2851 i posiada najwyższy ranking w historii szachów.

W meczu o mistrzostwo świata przeciwko Anandowi zdobył tytuł mistrza świata na dwie rundy przed końcem.

Jego atakujący styl zdobył mu szacunek wielu uznanych szachistów i 26 kwietnia 2007, mając 13 lat, został trzecim najmłodszym arcymistrzem w historii. Jego występ w turnieju Nanjing Pearl Spring 2009 jest opisywany jako jeden z najwspanialczych. Dał mu ranking 2801, co uczyniło go piątym szachistą, który przekroczył ranking 2800.

Na początku tego roku zdobył pierwsze miejsce na liście ELO – pierwszy gracz z Zachodu, który osiągnął to miejsce od czasu Bobby’ego Fischera w 1972 roku. Magnus jest opisywany jako „Mozart szachów”, jego bezkompromisowe podejście do szachód odbija się w filozofii projektowania G-Star.


Magnus3

Magnus4

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Dodatkowe informacje