I tu się farosz ciulnął (9)

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Z blogu Jerzego Konikowskiego:

Paradoksy szachowe (150)

Akademia Arcymistrzów: „zajęcia poprowadzi nowy trener Akademii Arcymistrzów, którego mamy zaszczyt przedstawić – GM Marcin Tazbir!

Marcin jest m.in. 3-krotnym Mistrzem Polski Juniorów oraz brązowym medalistą Mistrzostw Świata studentów, a jego najwyższy ranking w karierze wynosi 2561. W 2014 roku zadebiutował również jako trener kadry polskich juniorów na Olimpiadzie Szachowej do lat 16, która odbyła się na Węgrzech. Marcin dla wielu jest również znany z tego, że komentuje na żywo najważniejsze polskie rozgrywki juniorów, jak i seniorów. Witamy na pokładzie!”

//////////////////////////////////

Mistrz Europy niewidomych i słabowidzących GM Tazbir: „jestem osobą słabowidzącą, niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym”

http://www.blog.konikowski.net/2015/07/29/paradoksy-szachowe-123/

Prawapacjenta.eu: „Do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej lub wymagającą czasowej albo częściowej pomocy innych osób w celu pełnienia ról społecznych. Zaliczenie do znacznego albo umiarkowanego stopnia niepełnosprawności osoby, nie wyklucza możliwości zatrudnienia tej osoby u pracodawcy niezapewniającego warunków pracy chronionej, w przypadkach:

1) uzyskania pozytywnej opinii Państwowej Inspekcji Pracy o przystosowaniu przez pracodawcę stanowiska pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej,

2)   zatrudnienia w formie telepracy.”

http://www.prawapacjenta.eu/?pId=1751

Najnowszy wpis Jerzego Konikowskiego vel skoczek2 wzbudza zaniepokojenie stanem zdrowia psychicznego autora. Niby nie ma w nim nic osobistego, jedynie cytaty ... ale jaki jest właściwie sens tego wpisu? Czy autor chciał, jak zwykle, pomniejszyć znaczenie inicjatywy, jaką jest Akademia Arcymistrzów (nie ma ona z nim nic wspólnego, więc nie może być cenna)? No bo jak można wytłumaczyć kolejny cytat dotyczący Marcina Tazbira (kolejny trener w Akademii Arcymistrzów). I skąd ta nagła troska o zapewnienie Marcinowi Tazbirowi właściwych warunków pracy?

Jeśli już Jerzy Konikowski ma obsesję na punkcie Marcina Tazbira (trudno to inaczej nazwać), powinien zająć się udowodnieniem, że Marcin Tazbir nie miał prawa grać w mistrzostwach świata niewidomych, a nie insynuować, że potrzebuje on specjalnych warunków, by przekazywać swoją wiedzę szachową. Tak żenującego wpisu na blogu Konikowskiego jeszcze nie było.

Jest taka strona na facebook pt. Cytaty polskich trenerów szachowych. Strona jest zabawna i dzięki niej mogłem dowiedzieć się, kto jeszcze, poza Jerzym Konikowskim, trenuje lub trenował adeptów szachów w Polsce. Niestety, brakuje na niej właśnie tego najważniejszego - Jerzego Konikowskiego. Czyżby żaden z jego polskich uczniów nie pamiętał wspaniałej osobowości tego wybitnego polskiego trenera? Koniecznie trzeba to uzupełnić, a jeśli nikt z Polski nie zechce podzielić się swoimi wspomnieniami, to może Dolek, Arek lub skoczek2 wypełnią lukę? Przecież nie odstępują Jerzego Konikowskiego na krok i z pewnością mogliby wzbogacić tę stronę na facebook.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Dodatkowe informacje