Szkółka szachowa FM Waldemara Świcia

Ocena użytkowników:  / 1

W sobotę 06.02.2016 miałem przyjemność uczestniczyć w zajęciach szkółki szachowej mistrza Waldemara Świcia. Młodzi adepci sztuki szachowej są w dobrych rękach pasjonata szachowego i świetnego trenera Waldka Świcia. Może wyrosną z nich następcy Najdorfa, Rubinsteina i Wojtaszaka. Życzę im tego.

Podsumowanie Festiwalu im. Najdorfa

Turniej Najdorfa wygrał Kowalenko, który zakwalifikował się do klubu +2700. Czeparinow, uważany za faworyta turnieju, zajął drugie miejsce.

Najlepszym z polskich zawodników okazał się moskiewski arcymistrz z polskim paszportem, Michał Krasenkow, który z powodzeniem zastosował strategię Bartłomieja Maciei pójścia dołem, żeby mieć słabszych przeciwników, a pod koniec turnieju coś tam wygrać i dogonić czołówkę. Niestety, ta strategia nie przyniosła dobrego miejsca mistrzowi Europy z 2002 roku. Krasenkow miał jeszcze to szczęście, że zwycięzca turnieju nie musiał wygrywać w ostatniej rundzie. "Strong players" propagandy sukcesu wypadli wspaniale Poza Krasenkowem, Dariusz Świercz zajął 23. miejsce z dorobkiem 5,5 pkt, tyle samo uzyskał Bartłomiej Macieja, zajmując 21-23 miejsce. Sponsorzy będą pchać się drzwiami i oknami.

Wielokrotna mistrzyni Meksyku Alejandra Guerrero Rodriguez (po polsku po prostu Ola Macieja) też może zaliczyć turniej do udanych (w grupie B, 5pkt., miejsce 37.).

Wideo z uroczystości rozdania nagród można obejrzeć tutaj.

Zakończenie Festiwalu im. Najdorfa

Poniższe widea są autorstwem Karola Kasperkiewicza, a przedstawiają one rozdanie nagród dla najlepszych zawodników turnieju.