Różne punkty widzenia

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Szwedzka telewizja ma dostęp do zamkniętej muzułmańskiej grupy na Facebook, która składa hołd terrorystom, którzy zabili 12 pracowników satyrycznego czasopisma w Paryżu.

Szwecjaswietuje

Przykładowe komentarze na stronie grupy:

„Proś Allacha, żeby pomnożył takie ataki i akceptował rodzeństwo związane z takimi sprawami”, „tęskni za ludobójstwem Szwedów”, „Mam nadzieję, że przyjdą do Szwecji i wystrzelają połowę populacji”.

Później te komentarze zostały usunięte ze strony Free Tider i przekazane służbie bezpieczeństwa.

W przeciwieństwie do tej grupy, Liga Muzułmańska RP i Muzułmański Związek Religijny w Polsce potępiły muzułmańskie terrorystyczne zamachy w Paryżu z 13 listopada 2015. Liga Muzułmańska RP wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym czytamy, że "tego rodzaju czyny są nie tylko niezgodne z nauczaniem islamu, ale najzwyczajniej nikczemne i odrażające". Natomiast Musa Czachorowski, rzecznik prasowy Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce powiedział:

- - Jako część społeczeństwa polskiego podpisujemy się w pełni pod oświadczeniem prezydenta RP skierowanym do narodu francuskiego.

Rzecznik prasowy Ligi Muzułmańskiej RP, Paweł Dudek, powiedział m.in.:

- W zamachach, które wcześniej miały miejsce na Starym Kontynencie ginęli również muzułmanie. Uważam, że terrorystów nie można nazywać muzułmanami - tłumaczy Dudek.

Paweł Dudek uważa, że zamachy te negatywnie wpływają na wizerunek religii Mahometa w Polsce i Europie. - One uderzają w to, czym naprawdę jest islam i zniekształcają jego obraz - mówi rzecznik prasowy LM RP.

Wreszcie natknęłam się na potępienie muzułmanów przez muzułmanów. Tylko to nie brzmi szczerze, bo Koran jest dostępny w dla mnie zrozumiałym języku i z niego jasno wynika, że wszystkich niewiernych należy zabijać. A kim są terroryści, którzy zabijają w imieniu Allaha? Może katolikami?

Historia się powtarza. Najpierw po wojnie izraelsko-arabskiej 1967 Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce musiało udowodnić swoją lojalność wobec polskiego rządu i potępiło Izrael. TSKŻ został za to ukarany pozbawieniem dotacji amerykańskich.

Teraz grupy muzułmańskie obawiają się reakcji polskiego społeczeństwa i też deklarują lojalność wobec polskiego narodu.

Komentarze   

karol
0 # karol 2015-11-16 09:26
Tu niema różnych punktów widzenia. Jest paragraf kk o 'nawoływanie do nienawiści', lub 'zdrada stanu'. Jednym słowem zapuszkować i odesłać do kraju, skąd przybyli. Albo zostawić na pustyni w Iraku, z butelką wody. Sayonara.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież