Gibraltar 2013 po sześciu rundach

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

PZSzach w dalszym ciągu nie zamieszcza sprawozdań z odbywającego się w Gibraltarze turneju. A przecież mamy tam Prezesa, Superarcymistrza, podwójnego Mistrza Świata Juniorów, Trenera Tysiąclecia, Mistrza Polski. Pozostali dwoje nie są (zgodnie z nomenklaturą aktualnego Trenera Kadry Krasenkowa) godni wzmianki, bo to przecież motłoch poniżej 2300.

Zamieszczam poniżej gotowca do skopiowania na stronę Związku.

 

Jeszcze tylko cztery rundy do końca. Oby taktyka pójścia dołem zaczęła wreszcie przynosić rezultaty. W dzisiejszej rundzie uzyskaliśmy jedynie 2,5 punktu i, o zgrozo, zawdzięczamy to motłochowi z nomenklatury Krasenkowa.

W tym turnieju kobiety ogrywają (nomenklatura Radosława Wojtaszka) naszych najlepszych zawodników – Superarcymistrza z z historycznie najwyższym w Polsce rankingiem FIDE i czterokrotnego Mistrza Polski. Nie jest to tragedią, gdyż szarmanckość wobec kobiet jest znaną w świecie cechą Polaków.

bartel

Na szczęście w grupie A Aerofłotu nie było kobiet.

Mistrz Świata do lat 20, aktualnie zdegradowany do Mistrza Świata do lat 18, słabo operuje oburęcznością i jego dzisiejsza partia pokazała, że – jak twierdzi motłoch z Onetu (nomenklatura Krasenkowa) – gra jak Suwarski, nie obrażając nocnego stróża.

Artur Jakubiec, po wczorajszej dobrej grze z Wojtaszkiem, ponownie pokazał się z jak najlepszej strony, ale, niestety, Short jest znacznie trudniejszym przeciwnikiem i nie dało się uratować partii.

Nasze asy dotychczas zagrały w turniejach:

Jakubiec – turniej kategorii IX
Wojtaszek – turniej kategorii IX
Świercz – turniej kategorii X
Bartel – turniej kategorii VI
pozostali – turnieje świetlicowe

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Dodatkowe informacje