Jak długo trwała partia Magnus Carlsen-Bill Gates?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

carlsengates

1. USA Today:

23-year-old bests Bill Gates at chess in 9 moves

Magnus Carlsen, "the Justin Bieber of chess," won the game in 1 minute, 20 seconds.

2. www.hothardware.com:

It took 23-year-old Magnus Carlsen, a "grandmaster" chess player since the age of 13 and new world chess champion, just 71 seconds to defeat Gates on a Norwegian television show.

3. http://www.sportsgrid.com/video/watch-bill-gates-get-destroyed-in-chess/

It’s definitely a competitive event, however, and the world’s best chess player needed only 1 minute and 19 seconds to take down one of the world’s richest men on a Norwegian talk show.

4. http://www.geekwire.com/2014/checkmate-bill-gates-gets-trounced-chess-world-champion/

At the end of the game, Carlsen had 18 seconds left on his clock, while Gates had burned through a full 50 seconds choosing his moves.

5. http://news.oneindia.in/international/magnus-carlsen-beats-bill-gates-in-one-minute-1382553.html

Carlsen took just one minute and eleven seconds to defeat Bill Gates.

6. http://technowinki.onet.pl/wydarzenia/szachy-magnus-carlsen-vs-bill-gates/s5312

62 sekundy - dokładnie tyle czasu zajęło Norwegowi - Magnusowi Carlsenowi - szachowemu arcymistrzowi i od 2013 roku mistrzowi świata, pokonanie najbogatszego człowieka świata w telewizji, na oczach całego świata.

***

Szerokim echem rozniosła się po świecie partia mistrza świata Magnusa Carlsena z potentatem Billem Gatesem, który uszczęśliwiłby innych udziałowców Microsoftu, gdyby udało się go usunąć ze stanowiska szefa.

***

Powyższe przykłady dowodzą, jak fakty są zmieniane. Partia trwała od 62 do 80 sekund, w zależności od źródła, na które żadna z przytoczonych stron nie powołuje się. Można co prawda zobaczyć to na wideo, ale wolałbym powołać się tu na eksperta zegarów szachowych, Bartłomieja Macieję. Czekam na jego zdanie w tej ważnej materii.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Dodatkowe informacje